niedziela, 23 lipca 2017

~ I AM THE READER ~

CAŁA PRAWDA O BOOKSTAGRAMERACH! 

Cześć! Niedawno dostałam nominację do tego właśnie Tag'u od Filipa z Filip w Labiryncie Książek. Od razu wiedziałam, że chcę ten post zrobić całkowicie na odwrót. Po nagłówku już chyba wiecie co się szykuję. Zaprosiłam do dzisiejszego posta parę osób z bookstagrama, bo jestem pewna, że jakaś część z Was chciałaby ich odrobinę lepiej poznać. Na pytania odpowiedzą: 

poeta_introwertyk


thebookseason_

miedzykartkami                  
                  1. Wybierz jedno słowo, które opisuje bycie czytelnikiem.

Ja - Nieśmiertelność. Pomimo, że kończymy jedną historię mamy możliwość wejść w milion następnych, ale nie takich samych. Nasze bezkresne życie zakończy się w momencie, gdy kończymy czytać.
thebookseason - Magia. To słowo najlepiej opisuje to co czuję, gdy czytam. Zapominam wtedy, że jest 1:36, ja jestem razem z bohaterami książki, teleportuję się do różnych światów, a rano wstaję niewyspana, nie wiedząc gdzie jestem, a później patrzę na książkę leżącą przed mną i wszystko sobie przypomina.
poeta_introwertyk - Chaos.
miedzykartami - Najlepszym słowem opisującym czytelnika według mnie jest wolny. Nikt nie zabroni nam czytać książek, nie zabroni nam przenoszenia się do innych światów, czy wcielania się w nasze ulubione postacie.


2. Jaka jest pierwsza książka jaką pokochałaś/pokochałeś?

Ja - Jest to "Niezgodna" Weroniki Roth. Była to moja pierwsza książka przeczytana z własnej woli, więc również dlatego darzę ją tak wielką miłością. 
thebookseason - Pierwsza książka, którą pokochałam? Ciężkie pytanie. Myślę, ze to były Baśnie Braci Grimm, które czytał mi tata, jak byłam mała.
poeta_introwertyk - Zdecydowanie "Ania z Zielonego Wzgórza" 
miedzykartkami - Wydaje mi się, że "Szukając Alaski" Johna Greena. Mówi się o nim jako przeciętnym i schematycznym autorze. Inne jego książki mnie nie porwały, ale ta była wyjątkowo dobra i nieprzewidywalna.


3.Twarda oprawa czy miękka? 

Ja - Zdecydowanie jak dla mnie miękka. Jest to lepsze rozwiązanie, jeżeli czyta się gdzie popadnie. Nie dość, że jest to wersja lżejsza, to na dodatek można ją wygiąć, złapać w jedną rękę, a drugą np. jeść :3 
thebookseason - Zdecydowanie miękka! Nie chodzi tu o wygodę, czy cenę, ale po prostu podobają mi się książki w miękkiej oprawie.
poeta_introwertyk - Twarda.
miedzykartkami - Twarda wygląda lepiej, ale miękka jest wygodniejsza. Na mojej półce jest zdecydowanie więcej miękkich książek. 


4. Jak czytanie ukształtowało twoją osobowość? 

Ja - Dzięki czytaniu nabrałam większej uwagi na to co mówię i w jaki sposób. Pomaga mi to teraz wysławiać się odpowiednio do danej sytuacji i sprawia, że nie jest to bezsensowne biadolenie, a wypowiedzi pełne głównego tematu rozmowy. To sprawia, że sporo osób czuje przede mną respekt, jak i uważa wierną kompankę, który zawsze służy pomocą. 
thebookseason - Tak, że jestem trochę aspołeczna. Wiem, że może tego nie widać u mnie na instagramie i na blogu, ponieważ czuję się tutaj tak, jakbym była w towarzystwie starych przyjaciół. Ale np. w szkole to mocno widać, ponieważ nie mam przyjaciół w szkole z racji tego, że interesują mnie rzeczy inne niż resztę. Przyjaciół mam jedynie na tańcach. 
poeta_introwertyk - Bardzo mnie zmieniło. Wykształciło mój język, dzięki czemu do tej pory podczas rozmowy usta mi się nie zamykają. Dodało mi energii i pasji. Dzięki książkom sam zacząłem pisać wiersze i opowiadania.
miedzykartkmi - Znalazłam swoje ulubione zajęcie. Coś w rodzaju hobby. Długo szukałam czegoś czym zajmę mój czas. Książki wydały się być idealne.


5. Jaką książkę czytasz, gdy potrzebujesz pocieszenia? 

Ja - Raczej nie zatapiam się w takiej chwili w książki. Daję się wtedy porwać muzyce, a najlepiej czemuś skocznemu. 
thebookseason - Czytam wtedy książki Cassandry Clare, Ricka Riordana, jak i Sary J Mass.
poeta_introwertyk - "Kubuś Puchatek" - niezwykle pocieszna książka.
miedzykartkami - W takich momentach nie czytam nic. Irytuje mnie wtedy wesołe i idealne życie bohaterów.


6. Dzięki komu jesteś czytelnikiem? 

Ja - Mojej kochanej kuzynce, o której już parę razy wspominałam na tym blogu. :3 
thebookseason - Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. U mnie w domu wszyscy czytają. Ale najbardziej chyba dzięki rodzicom. 
poeta_introwertyk - Dzięki mojej kolonistce z podstawówki. 
miedzykartkami - Myślę, że samej sobie jakkolwiek to brzmi. Nikt mnie do tego nie zachęcał. Sama stwierdziłam, że chcę coś czytać. 


7. Opisz swoje wymarzone miejsce do czytania. 

Ja - Nie mam takiego jednego wymarzonego. To zawsze zależy od mojego "widzi mi się". Takim miejscem w jednej chwili mogą być tropiki w leżaku, a w drugiej autobus z otwartym oknem. haha
thebookseason - Marzę o oknie z głębokim parapetem (jeśli wiecie o co mi chodzi) na którym będzie mnóstwo poduszek. Idealnie.
poeta_introwertyk - Działka, pokój na piętrze, duże łóżko i obezwładniająca cisza. 
miedzykartkami - Pewnie byłby to hamak na jakieś dzikiej plaży bez owadów. :D 8. Jaka książka zmieniał Twoje zachowanie lub spojrzenie na świat? 

Ja - "Głębia Chellengera" - pokazała mi całkiem nowe spojrzenie na osoby chore psychicznie. Ogromnie się cieszę, że sięgnęłam po tę pozycję. Teraz nie wyobrażam sobie tego jak mogłabym nie znać tej historii. 
thebookseason - "Władca Pierścieni" - ta książka zmieniała mnie całą. Tak samo książki Matthew Quicka.
poeta_introwertyk - Chyba nie ma takiej. Żadna książka nie zmieniła mojego wnętrza. Zawsze miałem jasne poglądy, na każdy temat. Lektura może nie o tyle je zmieniła, ile utwierdzał mnie w przekonaniu, że są słuszne.
miedzykartkami - Myślę, że każda przeczytana książka zmienia mnie w jakiś sposób. Są to drobnostki jak zmiana w moim związku, zmiana kontaktu z moim rodzeństwem, czy z moimi znajomymi. 


Mam nadzieję, że ten Tag w współpracy z wspaniałymi bookstagramerami Wam się podobał i dajcie znać co sądzicie o takiej formie posta, czyli w więcej niż dwie osoby. Dziękuję, że poświęciłaś/poświęciłeś chwilę czasu na przeczytanie tego posta! <3 Miłego dnia/wieczoru/nocy i do zobaczenia następnym razem :D 

1 komentarz: